U organizaciji TO Medveđa, pod pokroviteljstvom opštine Medvedja, a u cilju promovisanja turističkih potencijala juče je održana je druga džipijada “Medvedja 2018. od Petrovca do Mrkonjskog visa”.
Nekoliko desetina džipova okupilo se u 9 sati u selu Bučumet kod crkve Sv. Petke, jedne od najstarijih crkava u ovom kraju, odakle su krenuli preko takozvanih Gajtanskih vrata do Sokolovog visa i zaseoka Putinovo gde je napravljena kratka pauza.
Naredna destinacija bila je Tularska banja do koje su učesnici Džipijade stigli preko Retkocera i Sponca. Tularska banja nosi naziv po selu Tulare. Na planinskim uzvišenjima Mrkonj i Brajinski vrh ima ostataka starih utvrđenja te se zaključuje da su termomineralnu vodu koristili i Rimljani.
U Tularskoj banji postoji nekoliko izvora. Voda se pojavljuje iz razbijenog izvorišta. Pored mineralnih izvora ovde je postavljeno i nekoliko hidrogeoloških bušotina. Iz jedne od njih, izvedene 1970. godine, pojavio se 1 litar po sekundi vode čija je temperatura 19,5 stepeni. Lekovite vode Tularske banje nisu dovoljno iskorišćene. Savremenih medicinskih i turističko-ugostiteljskih objekata nema. Lokalno stanovništvo koristi vodu za samoinicijativno lečenje oboljenja organa za varenje, poremećaja metabolizma, anemičnih stanja i nervnih oboljenja.
Nakon boravka u Tularskoj banji karavan je krenuo dalje put Ćorovog vodopada u selu Petrilje. Ćorov vodopad, za koji su znali samo meštani sela Petrilje, kao turistički lokalitet prepoznali su zaposleni u Turističkoj organizaciji opštine Medveđa krajem 2016. godine i već u proleće 2017. godine krenulo se sa akcijom uređenja lokaliteta. Inače, Ćorov vodopad se nalazi u ataru sela Petrilje, na 300 metara od magistralnog puta M9 koji povezuje Leskovac i Prištinu. Udaljen je 8 km. od Medveđe i 7 km. od Sijarinske Banje. Dužina toka Ćorovog potoka, na kome se vodopad nalazi, od izvora do ušća u Tularsku reku je svega 500 metara, tako da se ova čista, izvorska voda može koristiti čak i za piće. Na par desetina metara od vodopada izgrađeni su letnjikovac i mini park, gde u krugu porodice ili prijatelja možete roštiljati i provesti divan dan u netaknutoj prirodi.
Krajnja odrednica maršute bila je poseta Sijarinskoj Banji, najpopularnijem banjskom lečilištu u ovom delu Srbije. U Sijarinskoj banji je za sve učesnike druge Džipijade priređen ručak.
Predsednik opštine Medveđa Nebojša Arsić ističe da je ova manifestacija protekla na najbolji mogući način, da je zadovoljan odzivom kao i organizacijom.
Učesnici džipijade nisu bili samo iz Medveđe već i iz Lebana, Bojnika, Leskovca, Vlasotinca i drugih mesta.