U ponedeljak 1. juna se obeležava slava grada Leskovca Sveta Trojica. Sveta arhijerejska liturgija koju će služiti NJegovo Visokopreosveštenstvo Arhiepiskop i Mitropolit niški G. Arsenije sa sveštenstvom leskovačke crkve počinje u 8 sati u crkvi Sveta Trojica.
Nakon liturgije krenuće litija glavnom ulicom do gradskog parka, gde će se pored zapisa održati molitva, posle čega će uslediti povratak u crkvu. Pozivaju se građane i vernici da prisustvuju svetoj liturgiji i da se priključe litiji, molitvenoj povorci koja nosi poruku mira, ljubavi, radosti i blagostanja koja će se iz crkve proneti ulicama Leskovca.
Domaćin ovogodišnje slave biće sekretar Gradskog veća Bojan Đorđević.





